کانال‌‌های IRC و ارتباطی

از ArchWiki پارسی
پرش به ناوبری پرش به جستجو


توجه: اگر متصدیِ کانالِ archlinux-ir# نیستید ، این صفحه را ویرایش نکنید. برای استفاده از صفحه‌ی بحث آزاد هستید.

کانال IRC پارسیِ آرچ‌لینوکس

کانال IRC اصلیِ کاربران پارسی‌زبان archlinux-ir# است. این کانال برای پشتیبانی و بحث عمومی در رابطه با آرچ‌لینوکس است. کانال archlinux-ir# بر خلاف کانال اصلیِ آرچ نیازی به ثبت‌نام و شناسایی توسط NickServ ندارد.

کانال‌های اصلی

این بخش در رابطه با archlinux# -کانالِ IRC اصلیِ پشتیبانیِ آرچ‌لینوکس‌- و archlinux-offtopic# -کانالِ اجتماعیِ آرچ‌لینوکس- است. هردوی این کانال‌ها در Freenode در دسترس هستند.

موضوع اصلی archlinux# پشتیبانی و بحث عمومی در رابطه با آرچ‌لینوکس است. برای دیدن فهرست قوانین، این پیوند] را ببینید. برای دیدن فهرستی از اختصارات، اصطلاحات آرچ و IRC Jargon را ببینید.

برای ورود به یک کانال به یک کلاینت IRC نیاز دارید. محیط نصب آرچ‌‌لینوکس دارای Irssi است. برای فهرستی از رابط‌ها، لیست برنامه‌های کاربردی#رابط IRC و Wikipedia:Comparison of Internet Relay Chat clients را ببینید.

ثبت‌نام

حالت archlinux# و archlinux-offtopic# در حال حاضر بر روی ‎+r‎ و ‎+q $~a‎ تنظیم شده‌است. این بدین معناست که برای ورود به کانال‌ها و ارسال پیام نیاز به شناساندن خود به ‎NickServ‎ دارید. ما برای کاهش پیامِ هرز(spam) مجبور به این کار هستیم.

برای ثبت‌نام توسط NickServ، این آموزش را دنبال‌ کنید. همچنین خوب است ‎NickServ help‎ را پس از متصل شدن به chat.freenode.net ببینید:

/query NickServ HELP REGISTER
 /query NickServ HELP IDENTIFY

اگر ثبت‌نام و شناسایی نشوید، به کانال archlinux-unregistered# منتقل می‌‌شوید. توسط دستور ‎/msg ChanServ ACCESS #archlinux LIST‎ می‌توانید فهرستی از کسانی که می‌توانند به شما کمک کنند، ببینید. همچنین می‌توانید به #freenode وارد شوید و آن‌جا سوال بپرسید.

توجه:
  • اگر ‎/query‎ در رابط شما کار نمی‌کند، می‌توانید از ‎/quote NickServ <command>‎ یا ‎/msg NickServ <command>‎ استفاده کنید.
  • بعضی رابط‌ها پیش از شناسایی توسط NickServ اقدام به ورود به کانال‌ها می‌کنند(ویژگی ورودِ خودکار در رابط‌ها). برای حل مشکل باید از SASL استفاده کنید. مستنداتِ رابطِ خود یا صفحه‌ی SASL را برای یافتن دستور‌العمل‌های فعال‌سازی مشاهده کنید.