بوت خاموش

از ArchWiki پارسی
نسخهٔ تاریخ ‏۱۶ سپتامبر ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۵۱ توسط Rickuin (بحث | مشارکت‌ها)
پرش به ناوبری پرش به جستجو

این مقاله برای کسانی‌است که می‌خواهند مقدار نمایش جزئیاتی که در روند بوت نشان داده می‌شود، محدود شود. بعد از طی مراحل، اکثر متن‌هایی که در روند بوت نشان داده می‌شود، حذف خواهند شد.

پارامترهای کرنل

پارامترهای کرنل را متناسب با بوت‌لودر(bootloader) خود تنظیم کنید.

الگو:META Error

vga=current is the kernel argument that avoid weird behaviours like FS#32309.

اگر هنوز پیام در کنسول دریافت می‌کنید، ممکن است dmesg باشد که پیام‌های مهم را نمایش می‌دهد. می‌توانید با تغییر حساسیت آن از الگو:META Error استفاده کنید که در آن level نشان‌دهنده‌ی میزان حساسیت نمایش پیام‌هاست و از 0 تا 7 شماره‌گذاری می‌شود. 0 نشان‌دهنده‌ی مهم‌ترین پیام‌هاست و 7 نشان‌دهنده‌ی حساسیت پیام‌های دیباگ است.

الگو:META Error
نکته: این پارامترها در صورتی به طور صحیح کار می‌کنند که به همین ترتیب قرار بگیرند. یعنی ابتدا quiet و سپس loglevel وارد شود.

پارامتر loglevel تنها خروجی بر روی کنسول را محدود می‌کند. این پارامتر هیچ تاثیری بر روی پیام‌های dmesg ندارد و آن پیام‌ها همچنان توسط journal و dmesg قابل دسترسی است.

اگر می‌خواهید systemd شماره نسخهٔ خود را نمایش ندهد، پارامتر الگو:META Error را اضافه کنید. اگر از systemd در initramfs استفاده می‌کنید، پارامتر الگو:META Error را به عنوان جایگزین اضافه کنید.

اگر از systemd در initramfs استفاده می‌کنید، ممکن است پیام‌های systemd هنگام آماده‌سازی initramfs را ببینید. برای جلوگیری از نمایش آن‌ها پارامتر rd.systemd.show_status=false را اضافه کنید.همچنین می‌توانید از الگو:META Error را اضافه کنید کنید که فقط پیام‌های موفقیت و خطاها را نشان دهد. این پارامتر با مقدار auto به‌طور خودکار در پارامتر quiet استفاده می‌شود؛ اما بعضی مواقع systemd در initramfs متوجه آن نمی‌شود.

خط زیر تمام پارامترهای مورد نیاز برای یک بوت خاموش را در بر می‌گیرد که باید به کرنل اضافه شود هنگامی که از systemd در initramfs استفاده می‌کنید:

الگو:META Error

همچنین ‎touch ~/.hushlogin‎ را برای جلوگیری از نمایش آخرین ورود به سیستم وارد کنید.